نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: حساسیت همسرم به رفتار و گفتار پدرو مادرم

1312
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

حساسیت همسرم به رفتار و گفتار پدرو مادرم

با سلام،بنده 26 سال دارم و حدود یک سال ازدواج کردم،و با شوهرم در شهرستان دور از خانوادم زندگی میکنیم،وقتی به شهر خودمون برای تعطیلات میریم حدود یه هفته ای خونه پدرو مادرم میمونیم،اولش ایشون خیلی خوب هستن ولی انگار منتظر یه حرف یا رفتار هستن تا از پدرو مادرم عصبانی شن و عصبانیتشو با دادو بیداد سر من خالی میکنه. حتی دو بار با مادرم دعواش شده،که برای مثال من و همسرم بحثمون شده بود و مادرم از من پرسید چیزی شده؟ و همسرم سر همین عصبی شد و آبروریزی راه انداخت که دختر شما الان همسر منه و من خودم مواظبشم و هر چیزی هست به خودمون مربوطه.حالا با گذشت زمان کینه و حساسیت همسرم به پدرو مادرم بیشتر شده.یه وقتایی هم خوب هست ولی انگار همش منتظره ازشون ناراحت شه،و حتی تو دعواهامون به پدر و مادرم فحشای بد میده،من دیگه خسته شدم چون خیلی دوستشون دارم و حتی جرٲت ندارم از این دوست داشتنشون جلو شوهرم بگم چون بدترمیکنه و حتی دست روم بلند میکنه،پدرو مادرم خیلی برای ما زحمت کشیدن و برای خرید خونه و ماشین پول در اختیار شوهرم قرار دادن ولی اون میگه نمیدادنم برام مهم نبود.هر وقت میخوایم بهشون سر بزنیم همش استرس دارم چون میترسم شوهرم آبروریزی راه بندازه،اون میگه به پدرو مادرت بگو لال شن و در مورد من اظهار نظر نکن،نمیدونم چکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : حساسیت همسرم به رفتار و گفتار پدرو مادرم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    قابل درک است که از توهین های همسرتان به خانواده دچار ناراحتی و استری می شوید . بهتر است به این موضوع نیز دقت کنید که ممکن است این رفتارهای همسرتان به علت اعتماد به نفس پایینشان در مقابل پدر و مادرتان باشد و ایشان سعی می کنند با نشان دادن حس مالکیت و توهین به آنها و بی ارزش جلو دادن آنها جایگاه خود و اعتماد به نفسشان را بازسازی کنند. بهتر است در جلوی خانوادیتان از همسرتان تعریف کنید و نشان بدهید که فرد با ارزشی برای شما هستند و همچنین دقت کنید که با ایشان صحبت کنید و بجای اینکه او را نصیحت کنید و با مورد بازخواست قرار بدهید و یا بگوید پدر و مادر من برای تو فلان کار را کردند مثلا کمک در خرید خانه و .. کردند به او بگوید که در تمام دنیا آن کسی که برایتان از همه بیشتر ارزش دارد همسرتان می باشد هرچقد اعتماد به نفس او بازسازی بیشتری شود توهین و بدرفتاری ایشان ممکن است کاهش یابد . اینکه ایشان به عنوان سرپرست و شوهر شما مجبور شده است از خانوادیتان کمک مالی بگیرد و یا حتی آنها احساس کرده اند او به کمک نیاز دارد و کمک کرده اند ممکن است توانسته باشد اعتماد به نفس او را کاهش بدهد و ایشان فکر کنند دیگر در جلوی شما ارزشی ندارند و به این طریق هرچند اشتباه می خواهند قدرت و ارزش خود را نشان بدهدند. در صورتی که با رعایت موارد بالا باز نیز مشکلات وجود داشت بهتر است برای بررسی بیشتر به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه کنید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : حساسیت همسرم به رفتار و گفتار پدرو مادرم

سلام
    بهتره یه روز که حالش خوبه باهاش صحبت کنی دراین مورد وبهش بگی که این کارش درست نیست بالاخره هرچی باشه اونا پدرومادرتون هستن وهمسرتون حق بی احترامی بهشون رو نداره همین طورکه شما به خانواده همسرتون احترام میزارید همسرتونم متقابلا باید احترام خانواده ی شمارو بزاره.دراین مورد کوتاه نیاید هیچ دلیل موجهی برای کارش نیست.اگه درست نشد باهم چند جلسه برید پیش مشاور.
    اگه رفتارش طوری هست که مدام باعث ناراحتیتون میشه می تونید خودتون تنهایی برید خونه ی پدرتون اینجوری لااقل اعصابتون راحته وکسی نیست به خانوادتون بی احترامی کنه.
    امضای ایشان
    تنها چیز غیر ممکن درجهان خود کلمه غیر ممکن است.

منی که، نام شراب ازکتاب می شستم

زمانه چنان کرد،که کاتب دکان میفروش شدم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)